Fotograf na ślub

Jak wybrać fotografa na ślub, to jedno z pytań jakie zadaje sobie młoda para planując ślub. Od fotografa i wykonanych przez niego zdjęć zależy jaką pamiatkę będziemy posiadać po tym ważnym dniu.

Zakres prac fotografa ślubnego może byc różny. Czasem zadaniem jest tylko uwiecznienie uroczystości ślubnej w kościele, innym zaś razem fotograf spędza z młodą parą cały dzień. Począwszy od towarzyszenia młodej parze w przygotowaniach od samego rana, a skończywszy o świcie wraz z ostatnimi gośćmi wychodzącymi z wesela. Często dochodzi do tego jeszcze jeden dzień, podczas którego fotograf spotyka się z mlodą parą na sesji fotograficznej w studio lub w plenerze.

Wynikiem towarzyszenia młodej parze podczas uroczystości ślubnej w kościele i w trakcie wesela, jest zbiór pamiątkowych fotografii ślubnych, do których szczęsliwi małżonkowie będa mogli wracać i wspominać ten uroczysty dzień. Dlatego ważny jest wybór fotografa, aby wykonane zdjęcia były jak najlepszej jakości.

Podczas spotkania z fotografem trzeba przejrzeć przykladowe albumy ze zdjęciami ślubnymi, aby ocenić, czy styl fotografii odpowiada naszemu gustowi i czy przemawiaja do nas zdjęcia z innych ślubów i wesel, które zostaną nam przedstawione. Ważna jest również ogólna ocena fotografa, czy jest to osoba sympatyczna, z którą będziemy czuć sie dobrze przez cały dzień. Od tego na ile swobodnie będziemy się czuć przy fotografie, w dużym stopniu zależy, jak wypadniemy na fotografiach. Luz i dobre samopoczucie widać na zdjęciach, na których wyglądacie bardziej naturalniej. No i widać szczęście jakie daje wam ten dzień.